КЗ Сумський Палац дітей та юнацтва
Понеділок, 19.08.2019, 16:06
ПДЮ на Facebook
Авторизація
Наш Палац
Відділи Палацу
Служби Палацу
СКАРБНИЧКА
Документи
Проекти Палацу
АРХІВ
Партнери

Категорії розділу
ФотоІнтерв'ю [5]
Інтерв'ю з сумськими фотографами, членами журі Фотоконкурсів "Наш Палац"
Інтерв'ю з педагогами ПДЮ [8]
Головна » Статті » Інтерв'ю » ФотоІнтерв'ю

Інтерв'ю з журі фотоконкурсу "Наш Палац". Микола та Каріна Шепель

 
   Кажуть, що фотографи завжди працюють у парі. У парі зі своїм фотоапаратом. Але у нас сьогодні не пара, а ціле тріо. Це Микола й Карина Шепель, а також їхній фотоапарат, за допомогою якого вони роблять свої унікальні знімки. «Ніщо не може зупинити час, ніщо, крім фотографії» – так вважають наші герої, з якими ми сьогодні будемо говорити.

   Скажіть, будь ласка, скільки років Ви займаєтеся фотографією?

   - Не можу похвалитися, що займаємося фотографією з самих пелюшок, думаю, особливого професіоналізму, в будь-якому випадку, це не додає. Займаємося фотографією більше трьох років.

   Чи отримували ви професійну фотоосвіту?

   - Ми закінчили дві фотошколи, регулярно їздимо на майстер-класи. Але, по суті, ніяка освіта в фотографії не є показником твого рівня. Можна бути самоуком, але робити фотографії на високому рівні. Людям, які переглядають роботи фотографа, не важливі будь-які його «корочки», найголовніше – це рівень, який постійно повинен зростати!

   З самого початку всі вважали, що у Вас є талант, чи ставилися до цього, як до чергового хобі?

   - Навіть не знаю, що думали інші. Ми просто робили те, що нам шалено подобалося й подобається донині. Я завжди ставився з повагою до конструктивної й здорової критики, але вона не завжди є такою. Фотографія, як шоу-бізнес, – тут занадто багато теоретиків, до чиєї думки не можна ставитися без посмішки. Я вважаю, що треба фільтрувати те, що тобі говорять інші, інакше ти будеш просто чиїмось шаблоном.

   А якби Вам сподобалося щось крім фотографії, то ви б кинули це заняття?

   - Дуже підступне питання… Однозначної відповіді тут немає. Поки не побуваєш у такій ситуації, правильної відповіді не даси. Зараз задумалися, що б нам сподобалося більше, ніж фотографія – в голову нічого не прийшло, тому відповімо, що не кинули б, тим більше, вже сильно нас «затягнуло» в цей світ.

   Як би Ви описали свій стиль зйомки?

   - Не можна сказати, що ми працюємо в якомусь одному напрямі фотографії. Надаємо перевагу весільній зйомці, але із задоволенням займаємося й іншими видами, такими, як love story, дитяча, сімейна зйомка, гламур. Можна з упевненістю сказати, що нам до душі постановочна зйомка. Взагалі прагнемо до того, щоб наша фотографія була впізнаваною без будь-яких підписів. Теплі відтінки шкіри, тонування – напевно це те, по чому можна відрізнити наші роботи серед інших фотографів міста.

   А чи є такі фотографи, з якими хотіли б разом попрацювати?

   - Як я вже казав, ми їздимо на майстер-класи і саме до тих фотографів, чиї роботи заворожують, і у кого хочеться повчитися! Таких фотографів дуже багато.

   Як часто Ви їздите на майстер-класи?

   - Була б можливість, то їздили б дуже часто, але навчання ніхто не проводить безкоштовно. Поки у нас виходить відвідувати такі заходи десь раз на півроку.

   Що, крім камери, допомагає Вам робити унікальні знімки?

   - Зараз міг би «співати», що серце, душа і подібне… З технічного боку: об'єктиви, спалахи. Світло, при якому знімаємо, відіграє величезну роль. З «живої» сторони: люди, яких фотографуємо, та їхні емоції. Якби не вони – нічого б і не було! Багатьом людям заважають робити гідні фотографії такі банальні речі як самовпевненість і «криві руки», і яким би дорогим не був їх фотоапарат, але він їм не допоможе.

   На скільки важливий Photoshop у процесі обробки?

   - Навіть і не знаю, що робили б без нього, це паличка-виручалочка. Причому меж у його вивченні, напевно, немає, час від часу дізнаємося все нові й нові прийоми обробки.

   Чи були такі люди, з якими було важко працювати?

   - Так, звичайно. Не всі люди з модельним досвідом. Багато скутих, деякі не знають, як вони вийдуть на фотографії. Є люди з важким характером, але всі вони залишаються задоволені кінцевим результатом. Взагалі, якщо було б все легко, то, напевно, було б не цікаво!

   Ви фотографуєте завжди разом зі своєю дружиною. Чи бувають у вас суперечки, різні точки зору?

   - Якщо були б, то ми вже б не займалися фотографією разом. У нас приблизно однаковий смак. Ми постійно дискутуємо з приводу фото, підказуємо одне одному під час зйомки й обробки, хвалимо, іноді критикуємо, але це нормально, це змушує думати в процесі роботи, а не бездумно робити «кулеметну» серію знімків.

   Чи потрапляли Ви з Каріною в романтичні пригоди під час роботи?

   - Звичайно ж потрапляли. Наприклад, кожну весільну зйомку ми переживаємо разом з молодятами. Якщо ти повністю не поринеш в атмосферу знімального дня, то результат може бути несподіваним.

   Практично кожну позу для закоханих пар (у тому випадку, якщо вони не зрозуміють, про що ми говоримо), ми показуємо на власному прикладі й це дуже романтично й кумедно з боку (уявіть картину: стоять наречений і наречена, а як їм стати – показують фотографи на власному прикладі).

   Чи є у вашій пам’яті яке-небудь весілля, яке запам’яталося найбільше? Чим воно було особливим?

   - Ой, навіть і не скажеш одразу. Кожне весілля особливе й неповторне, кожна пара шикарна по-своєму. Запам'яталася на все життя одна з перших зйомок. Це була постановочна зйомка, на якій «наречений» і «наречена» побачили одне одного перший раз безпосередньо на самій зйомці, до цього навіть не були знайомі. Але, не дивлячись на це, моделі зіграли найщиріші почуття, хто б не подивився ці фотографії, ніколи не скаже, що це постановочна весілля!

   Є люди, яким подобаються незвичайні весілля. Приміром, весілля в повітрі (стрибок з парашутом). Погодилися б Ви на таку зйомку?

   - Швидше за все, ні – техніку просто шкода… (жартую)!

   Ми ніколи не візьмемося за ту зйомку, результат якої ми не можемо передбачити і якимось чином контролювати, тому, швидше за все, відмовилися б. Усьому має бути якась межа, все повинно бути під контролем, а інакше вийде «треш».

   А чи були у вашій практиці екстремальні зйомки?

   - Ооо так, найекстремальніша для мене зйомка – це перша студійна зйомка. Я фотографував дружину Каріну. По закінченню хотілося викинути фотоапарат. Після цього ми дуже рідко знімаємо одне одного.

   Взагалі дуже складно візажисту робити макіяж іншому візажисту, перукарю зачіску іншому перукареві, а фотографу фотографувати іншого фотографа.

   Що для Вас означає «вдала фотографія»?

   - «Вдала фотографія» – це коли ти сам не можеш намилуватися кінцевим результатом, а потім читаєш приємні слова людей, яких фотографував, розумієш, що вони оцінили твою роботу й у тебе навертаються сльози від цих слів!

   Чи були у Вас фотовиставки з такими «вдалими фотографіями»?

   - Персональних фотовиставок ще не робили, але це частина бізнес-плану на цей рік (розкрив невеликий секрет).

   Буває так, що Ви йдете по вулиці, а професійний погляд «ловить» цікаві кадри?

   - Таке відбувається постійно. Наче живеш у «світі фотографії».

   10 січня пройшов фотоконкурс «Наш палац», де ви були членами журі. Чи доводилося судити учасників на подібних конкурсах?

   - Конкурси судили, але такі, де учасниками виступають дітки, нам не доводилося оцінювати. Це вкрай важко, адже всі роботи гідні й нелегко зрозуміти, що хотіла передати у фотографії дитина.


Спілкувалася Віта Месевра


Використані фото з особистого архіву робіт

Миколи та Каріни Шепель

Категорія: ФотоІнтерв'ю | Додав: JeMчужинкА (11.02.2013)
Переглядів: 509 | Теги: інтерв'ю | Рейтинг: 5.0/4
Всього коментарів: 0
avatar
Пошук
Останні новини
[25.06.2019]
Чілдрен-КіноФест 2019 (0)
[20.06.2019]
Ми подорожуємо! (0)
[19.06.2019]
Віват, переможці, віват! (0)
[18.06.2019]
Відкрити власну справу - МОЖЛИВО! (0)
[11.06.2019]
Запрошуємо до обговорення! (0)
[22.05.2019]
Перемоги "Радості" (0)
Відвідувачі
Статистика

Всього в мережі: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Сумське ТЗТ на ФБ
Код банеру

Якщо бажаєте розташувати наш банер на своєму сайті, просто скопіюйте код із віконця!