КЗ Сумський Палац дітей та юнацтва
П'ятниця, 19.04.2024, 13:47
ПДЮ на Facebook
Авторизація
Наш Палац
Відділи Палацу
Служби Палацу
СКАРБНИЧКА
Документи
Проекти Палацу
АРХІВ
Партнери

Категорії розділу
Про нас пишуть [39]
Статті та матеріали із Інтернет та друкованих видань
Про нас говорять Теле та Радіо ЗМІ [11]
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ [4]
Новини інформаційних партнерів нашого сайту та ПДЮ
Головна » Статті » ЗМІ про Палац дітей та юнацтва » НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Бібліотека XXI століття: почути історії, що об'єднують

    Ви чули колись, аби книги говорили, ні? А чи вдавалося Вам читати слухаючи, теж ні? Тільки не кажіть, що Ви ніколи не гортали сторінки вухами? І тут ні? Тоді  Вам однозначно ще ніколи не доводилося відвідати бібліотеку XXI століття! Але ще все попереду! Наберіться терпіння, ми вирушаємо до незвичайного місця, де книги  ̶  це живі люди, а ми  ̶  читачі - відвідувачі, які залюбки поринуть у світ «Живої  бібліотеки», яка вже вкотре проходить у нашому місті під патронатом Центру європейських ініціатив!

  Пункт №1: Сьогодні читаємо

   Тож у нас є чудова можливість відчути на собі, що ж таке «Бібліотека XXI століття». По-перше, це живі люди замість друкованої літератури. По-друге, ми не читаємо, а слухаємо історії. І по-третє, ми чуємо їх безпосередньо з вуст автора, без зайвих ремарок.

   На початку подорожі у нас є змога робити короткий екскурс захоплюючими або ж тривожними сюжетами, загадковими й таємничими ілюстраціями книг, аби обрати ті, які будуть нам до вподоби. Погляньте навколо і обов'язково знайдете стенди з потрібною інформацією.

 

   Пункт №2: Info point
   Крокуємо трохи далі, перед нами Info point: своєрідні бібліотекарі, які видадуть незвичайний формуляр з вказівкою книги та часу читання. Але слухайте уважніше, аби не пропустити жодного слова, жодної посмішки (так,наші книги вміють посміхатися) та погляду, на читання однієї книги Вам відводиться 30 хвилин.

   Тільки уявіть: 30 хвилин у світі історій успіху, життя військових, подорожей і навіть екстриму... тож досить випробовувати фантазію, книги обрано, формуляри на руках, читальні відкривають двері, а книги в очікуванні читачів  ̶  починається найцікавіше.

 

Пункт №3: Читальня

   Ми крокуємо до першої у формулярі книги. Зверніть увагу, що тематика книг зовсім різна. Тут знайдуть собі цікаві сторінки навіть найвимогливіші гурмани :) Але не дивуйтеся, якщо побачите хлопця з десятками татуювань, чи жінку на мотоциклі, адже «Жива бібліотека» руйнує стереотипи в наших головах і доводить, що незалежно від статі, кольору волосся, наявності вищої освіти, чи ж навіть тяжкої хвороби  ̶  кожен достойний бути щасливим і успішним.

   Протягом 20 хвилин ми можемо насолоджуватися написаною в книзі історією, яка на живо звучить з вуст автора, без зайвих слів критиків і мовознавців  ̶  на живо, а отже від серця автора  ̶  до серця читача. Одна з «книг», Ірина  ̶  працівник ЦДМ, а у вільний час  ̶  повелитель залізного двохколісного коня, чи як вона називає себе «адреналіновий наркоман», запевнила, що з відвідувачами дуже легко спілкуватися, не залежно від віку, оскільки сторінки гортають «як онуки, так і бабусі» :) Ірина  ̶  одна з 42 «книг», які пропонують читачам історії власного досвіду.

 

   Пункт №4: Поставив запитання  ̶  отримав відповідь

   Коли книга «говорить»  ̶  всі слухають, а відповідно  ̶  мовчать. Після її 20-ти хвилинного монологу ми маємо можливість особисто поставити запитання і обов'язково отримаємо відповідь.

   Тут немає місця прихованим фактам та вигаданим подіям, тут звучать справжні людські історії, наповнені пережитим страхом і сміливістю, злетами і падіннями.

   А головне, що ці історії змінюють нас. Змінюють наші думки, а як відомо, змінивши думки  ̶  ми змінюємо власне життя.

 

 

Пункт № 5: Кожна думка важлива

   Після 10-ти хвилинного відкритого діалогу з книгою ми можемо залишити власний відгук, коментар, чи навіть малюнок на згадку. До речі, за час існування проекту вдалося зібрати понад 1000 відвідувачів.

   Іменитим гостем був і мер нашого міста. Під час останнього разу проведення «Живої бібліотеки», коли позначка на термометрі сягала  +10, а на вулиці був сильний вітер, який перекидав стенди, Олександр Лисенко вперше відвідав нашу незвичайну бібліотеку. «Я просто вражений кількістю молоді, яку зібрав цей захід»,  ̶  з величезним здивуванням сказав очільник міської ради, але того для він був як і всі  ̶  читачем бібліотеки.

   До речі про молодь: саме ця вікова аудиторія стала цільовою. 14-річня Ліна навіть пожалкувала, що так пізно дізналася про такий незвичайний, а головне корисний event: «Дійсно, це дуже цікаво, мені навіть вдалося поспілкуватися з іноземцями». І ще один плюс «Живої бібліотеки»  ̶  ми читаємо в оригіналі книги іноземних «авторів», а для тих, хто ще не володіє англійською на достатньому рівні, доступною є послуга перекладача-волонтера.

    Хтось читає друковані книги, комусь до вподоби електронні, а хтось бере з собою друзів і йде до «Живої бібліотеки», аби розвіяти власні стереотипи та надихнутися новими враженням. Двері «Живої бібліотеки» відчинені саме для тебе, тож не гай часу, а завітай до бібліотеки XXI століття.

Ольга Кириленко

 

Категорія: НОВИНИ ПАРТНЕРІВ | Додав: JeMчужинкА (29.06.2015)
Переглядів: 773 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Пошук
Останні новини
[18.02.2022]
у  Сумському Палаці дітей та юнацтва відновлюється освітній процес  для всіх вікових категорій. (0)
[17.02.2022]
День спонтанного прояву доброти в Сумському ПДЮ (0)
[17.02.2022]
В Сумському Палаці дітей та юнацтва стартували творчі звіти педагогів (0)
[14.02.2022]
Вихованка Сумського ПДЮ презентувала стоп-моушн до Дня закоханих (0)
[12.02.2022]
Наказ щодо термінів впровадження дистанційної форми навчання (0)
[11.02.2022]
Центр ігрової підтримки "Ладушки" пропонує переглянути "майстер-класи" (0)
Відвідувачі
Статистика

Всього в мережі: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Сумське ТЗТ на ФБ
Код банеру

Якщо бажаєте розташувати наш банер на своєму сайті, просто скопіюйте код із віконця!