КЗ Сумський Палац дітей та юнацтва
П'ятниця, 05.03.2021, 15:43
ПДЮ на Facebook
Авторизація
Наш Палац
Відділи Палацу
Служби Палацу
СКАРБНИЧКА
Документи
Проекти Палацу
АРХІВ
Партнери

  Центр "Дозвілля" 

організаційно-масового відділу

Сумського Палацу дітей та юнацтва

Наша адреса: 40030, Україна, м. Суми, вул. Соборна, 37,

старий корпус, другий поверх

(перехід через третій поверх нового корпусу),

Організаційно-масовий відділ.

E-mail: dozvillya.sumy@gmail.com

моб. тел. для замовлень: (066)-223-14-82 (Лариса Миколаївна)

Сторінка у Фейсбуці: https://www.facebook.com/dozvillya.pdu

Сторінка Ютуб: https://www.youtube.com/channel/UC5ci0v2oaQGAgDkGdOyi0AQ

   Основним напрямком роботи організаційно-масового відділу Сумського Палацу дітей та юнацтва є підготовка та проведення тематичних масових заходів для школярів міста та вихованців Палацу.

  Сюди входить:

- Організація "Днів сім'ї" для вихованців колективів ПДЮ та їх батьків у рамках Сімейного клубу "Родинограй";

- Створення та проведення святкових та сезонних ігрових програм;

- Створення та проведення позасезонних тематичних ігрових програм;

- Створення та впровадження мультимедійних ігрових програм;

- Підготовка та проведення тематичних ігрогодин.

 

Приклад проведення культорганізаторами Центру "Дозвілля" Дня народження колективу (Народний хореографічний ансамбль "Радість")

 

   Що ж таке взагалі є ігрова програма?
   Ніна Яременко в своєму посібнику «Класному керівнику: як провести ігри» дає таке визначення:

   Ігрова програма – це комплекс ігор різних видів, об’єднаних єдиною темою з метою втілення певної ідеї та реалізації конкретних педагогічних завдань, гармонійно й логічно взаємопов’язаних сюжетом. Якщо програма містить конкурси-експромти та ігри-змагання, то її можна назвати конкурсно-ігровою.

   Конкурсно-ігрова програма – це комплекс конкурсів-експромтів та ігор-змагань різних видів, об’єднаних єдиною темою з метою втілення певної ідеї та реалізації конкретних педагогічних завдань, гармонійно й логічно взаємопов’язаних сюжетом.

   Ігрові та конкурсно-ігрові програми як масові заходи – це головний продукт творчої діяльності організаційно-масових відділів позашкільних навчальних закладів.

   Культорганізатор – працівник організаційно-масового відділу. Його завдання полягає в тому, щоб створювати ігрові програми: розробляти та писати сценарій, виготовляти оформлення та реквізит, режисерувати майбутній захід, і, звичайно ж, проводити програму для дітей. Тобто, культорганізатор – це сценарист, драматург, художник, дизайнер, бутафор, реквізитор, актор, режисер, ігротехнік, педагог, вчитель та ведучій масових заходів в одній особі.

  При Центрі "Дозвілля" СПДЮ працює Сергій Дяченко 

  Дяченко Сергій Юрійович.

Культорганізатор, методист, відмінник освіти України.

   У Сумському Палаці дітей та юнацтва працює із 1995 року. Більшу частину цього часу обіймає посаду культорганізатора, на якій займається створенням, режисуванням, оформленням та проведенням різноманітних тематичних ігрових програм Центру "Дозвілля".

   Сергій Юрійович - талановитий поет та композитор, пісні на його музику та вірші лунають в багатьох ігрових програмах Центру "Дозвілля", а також входять до репертуару ДМТ "Дзвіночок" и ВХК "Мозаїка".

   У грудні 2011 року в сумському видавництві "Мрія" побачила світ збірка "Прислухайся до музики, що наповняє світ". До книги увійшли 17 авторських пісень Сергія Дяченко, призначені для дітей молодшого й среднього шкільного віку.

   Волшебник из Дворца - стаття в газеті "Ваш Шанс"
  Оскільки багато програм Центру "Дозвілля" розраховано на трьох ведучих, двох чоловіків та одну жінку, у проведенні заходів бере участь також Падалка Маргарита Іванівна, ведуча та ігротехнік, а також - акомпаніатор ВХК "Мозаїка".


Ігрові програми Центру "Дозвілля"

   В Сумському Палаці дітей та юнацтва культорганізаторами центру «Дозвілля» створюються та впроваджуються такі види ігрових програм:

– Спортивно-естафетні;
– Святково-тематичні;
– Інтерактивні театралізовані дійства;
– Інформаційно-розважальні;
– Мультимедійні.

   Спортивно-естафетні ігрові програми – це масові заходи, побудовані у формі змагання двох великих команд (до яких входять всі учасники заходу). Вони складаються із естафетно-ігрових та спортивних блоків, командних та індивідуальних конкурсів на спритність, швидкість та влучність, жартівливих двобоїв, тощо. Спортивно-естафетні програми можуть мати різну тематику. Наприклад, цілком присвячені іграм з м’ячем («Супер-бол-чемпіонат-1», «Супер-бол-чемпіонат-2»), сезонним видам спорту («Спортивна Зимоверть»), вуличним іграм («Дворовий чемпіонат»). Для ведення ігрового рахунку між командами, що змагаються, використовується реквізитне цифрове табло.

   Спортивно-естафетні ігрові програми цікаві тим, що їх із задоволенням сприймають діти різних вікових категорій – від першокласників до учнів старшої школи. Це по-справжньому універсальні масові ігрові заходи, більшість з яких є «поза сезонними», тобто – не прив’язані до будь-якого сезону й використовуються протягом всього навчального року.

   Святково-тематичні заходи – це ігрові програми, що створювалися для конкретного свята, під конкретну дату: осіннє «Свято урожаю», «випускний» у молодшій школі, свято прощання з Букварем, День іменинника (осіннього, зимового, весняного чи літнього), тощо. Їх тематика часто співпадає з темами виховної роботи класних керівників шкіл, що допомагає організаційно-масовому відділу Палацу тісніше співпрацювати із загальноосвітніми школами. Ці заходи мають виключно сезонний характер.

   До категорії Інтерактивних театралізованих дійств відносять масові заходи з елементами ігрової театралізації. Вони являють собою невеличку виставу, до якої за допомогою різноманітних ігрових прийомів залучаються всі присутні. Такі програми мають сюжетну лінію, а ведучі-культорганізатори виступають в конкретних ролях. Найбільш яскравими представниками цього типу заходів є ігрові програми з українськими народними мотивами («Осінній Ярмарок», «Як змагались два села», Історично-театралізоване дійство «Колись було так…») або зимово-новорічні інтерактивні вистави («Новорічна таємниця», «Як годинник зупинився», «Новорічна чарівна компанія», «Святкова Служба Снігограїв»).

   Інформаційно-розважальні ігрові програми можуть бути чимось схожими на незвичайний шкільний урок із залученням ігровий прийомів. Дітям пропонують набір різноманітної цікавої або корисної інформації, до якої додають кілька ігор – рухливих, інтелектуальних або творчих. Наприклад, вже традиційною для цього типу ігропрограм стала міні-вікторина «Чи вірите ви», де у кожного з присутніх є можливість вирішити, чи правдива запропонована інформація, чи ні. Оскільки для проведення інформаційно-розважального заходу потрібно підготувати багато наочності або роздаткового матеріалу, він найчастіше має форму «ігрогодини».

  Ігрогодина – це так звана «мала форма» масового розважального заходу. Вона може проводитись не тільки у великій залі, але й у звичайній класній кімнаті. «Стандартна» ігрова програма розрахована на велику кількість учасників – від 30– 40 до 150 – 200 (на базі Палацу) й більше (на великих міських заходах у парках або скверах). Максимальна ж кількість дітей для ігрогодини – 25 – 30, що дозволяє застосувати індивідуальний підхід до більшої кількості учасників.

   Культорганізаторами Сумського Палацу дітей та юнацтва створена значна кількість інформаційно-розважальних програм на різноманітну тематику. Наприклад, програми «Годинник час рахує нам» та «Після дощику в четвер» присвячені темі часу та хронології, «Захисники землі своєї» та «У Лукомор’я дуб зелений» – темі слов’янських казок, тощо. 

   Мультимедійні ігрові програми можна віднести до типу інформаційно-розважальних заходів, бо вони є черговим ступенем їх розвитку та мають багато спільних рис. При цьому мультимедійні ігрові програми – цілком самостійній жанр. Цікава та корисна інформація пропонується дітям за допомогою сучасних комп’ютерних засобів у вигляді зображень, малюнків та елементів відео, що поліпшує її сприймання та викликає велику цікавість.

   Організаційно-масовий відділ Сумського ПДЮ пропонує своїм гостям різноманітні мультимедійні заходи: «Музей Яскравих Відкриттів» (для учнів 5 – 6 класів), «Пункт призначення – здоров’я» (1 – 4 класи), «Ігро-Мульти-Літо» (1 – 6 класи) та серію з (поки що) п’ятьох програм «У світі тварин» (1 – 5 класи).

   Звичайно, розподіл ігрових програм на види є дуже умовним, оскільки одну й ту ж ігрову програму іноді можна віднести до різних типів. Наприклад, зимово-новорічні заходи належать одночасно до Святково-тематичних та Інтерактивного театралізованого дійства, а тематична програма до Свята захисника вітчизни одночасно є спортивно-естафетною.
Культорганізатори Сумського ПДЮ намагаються постійно вдосконалювати свою майстерність та шукати нові форми масових ігрових заходів, цікаві для сучасних дітей та підлітків. 

До уваги вчителів: якщо бажаєте замовити для своїх учнів будь-яку з ігрових програм,

зв'яжіться із зав. організаційно-масовим відділом Ларисою Миколаївною Тоскуєвою

та домовляйтеся на зручний для вас (і нас) час!
 

Для створення сторінки використано елементи з роботи Дмитра Хорунжого

"Впровадження мультимедійних ігрових програм

в роботу культорганізатора позашкільного закладу".
 
 

Фото для оформлення сторінки

люб'язно надав наш фотопартнер Вадим Середа.


 

Календар
«  Березень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Пошук
Останні новини
[01.03.2021]
Чемпіонат  міста  Суми на  Кубок  Міського  голови з  шахів! (0)
[01.03.2021]
Методична зустріч! (0)
[24.02.2021]
Перемога у Всеукраїнському конкурсі рукописів навчальної літератури! (0)
[23.02.2021]
Педагогічна рада! (0)
[17.02.2021]
Знайомимося з новим проєктом колдоговору! (0)
[15.02.2021]
Батьківська школа в ЦІП "Ладушки" (Ютуб) (0)
Відвідувачі
Статистика

Всього в мережі: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
Сумське ТЗТ на ФБ
Код банеру

Якщо бажаєте розташувати наш банер на своєму сайті, просто скопіюйте код із віконця!