КЗ Сумський Палац дітей та юнацтва
П'ятниця, 18.09.2020, 20:10
ПДЮ на Facebook
Авторизація
Наш Палац
Відділи Палацу
Служби Палацу
СКАРБНИЧКА
Документи
Проекти Палацу
АРХІВ
Партнери

Дитячий клуб туристів-альпіністів  імені Євгена Абалакова

 

 

Клуб туристів-альпіністів «Абалаковець» створений для активних і енергійних дітей та молоді. Вся  робота клубу спрямована на  залучення  молоді   до  занять альпінізмом,  туризмом,  скелелазінням, проведення  змагань,  походів, конкурсів,  участь у  міських,  обласних,   Всеукраїнських та  Міжнародних  заходах.

 Керівник клубу – Паненко Віра Андріївна, Заслужений працівник освіти України, відмінник освіти України, КМС з альпінізму, інструктор з альпінізму.

 

 

У клубі працюють:

  • секція спортивного та пішохідного туризму  (керівник Андросова Валентина Іванівна, методист та тренер клубу, відмінник освіти України, суддя національної категорії зі спортивного туризму, інструктор з альпінізму та спортивного туризму),

  • секція скелелазіння  (керівник - Бублик Сергій Юрійович, тренер клубу, майстер спорту міжнародного класу з альпінізму, інструктор альпінізму),

  • секція альпінізму (керівник - Паненко Віра АндріївнаЗаслужений працівник освіти України, відмінник освіти України, КМС з альпінізму, інструктор з альпінізму).

Історія клубу  «Абалаковець» починається 24 березня 1963 року – офіційний день народження клубу. Абалаківці здійснили понад 700 походів по рідному краю, 143 виїздів в Крим, 46 – на Кавказ, 39 – в  Карпати, проклали маршрути на Памірі, на Тянь – Шані, в Фанських горах та Саянах, в Хібінах та на Алтай, на Уралі та Далекому Сході, в горах Сіхоте – Аліня та на Балканах, в Альпах та Гімалаях. Альпіністами клубу здійснені сходження на обидві вершини Ельбрусу та на Казбек, пік Піонер та пік Євгена Абалакова, пік Погребецького та інші.  В 1983 році в районі піку Абу алі ібн Сіни (Леніна) на Памірі абалаківці  під керівництвом Паненко В.А. здійснили сходження на безіменну вершину, яка з того часу носить назву “Пік Абалаковець”.

При клубі створено Народний музей історії альпінізму – справжня гордість сумських альпіністів. Він налічує більше 8000 експонатів: газети, фотографії, нагороди, особисті речі альпіністів, їх спогади, карти, прапори, книги з автографами… Музей існує вже більше 40 років. За цей час величезна кількість любителів гір відвідала його і кожен не залишився байдужим до гір.

Абалаківці – ініціатори та організатори багатьох масових заходів: Першості міста зі скелелазіння, Фестивалю авторської пісні та співаної поезії, Першості клубу з техніки спортивного туризму в рамках “Меморіалу пам`яті друзів”, спортивно-туристського свята до Всесвітнього Дня Землі,  масового походу школярів “Сумський радіус”.

Традиційними в клубі стали ювілейні клубні дні, альплекторії, крос “Пам`яті восьми”, змагання зі скелелазіння до Міжнародного дня Гір, пригодницька  гонка «Перевір  себе  на  міцність», категорійні походи в горах,  зимові альпініади на Говерлу, експедиції на Кавказ.

Серед вихованців  клубу - майстри  спорту міжнародного класу з  альпінізму   Бублик  Сергій,   Рошко  Володимир, майстри спорту -  Литовченко  Олексій, Шимко Микола.

Сайт дитячого клубу туристів-альпіністів "Абалаковець"

Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Пошук
Останні новини
[18.09.2020]
Вітаємо! (0)
[04.09.2020]
ДМТ "Дзвіночок" запрошує на батьківські збори (запис дітей) (0)
[04.09.2020]
ЦІП "Ладушки" запрошує на батьківські збори (запис дітей) (0)
[31.08.2020]
Ігрохвилинки-здоровинки для дітей та педагогів. Гра "Ми намилим п’ятірню" (0)
[28.08.2020]
Ігрохвилинки-здоровинки для дітей та педагогів. Руханка "Літай" (0)
[28.08.2020]
Ігрохвилинки-здоровинки для дітей та педагогів. Гра "Сонячна зарядка" (0)
Відвідувачі
Статистика

Всього в мережі: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Сумське ТЗТ на ФБ
Код банеру

Якщо бажаєте розташувати наш банер на своєму сайті, просто скопіюйте код із віконця!