КЗ Сумський Палац дітей та юнацтва
Понеділок, 18.06.2018, 19:14
ПДЮ на Facebook
Авторизація
Наш Палац
Відділи Палацу
Служби Палацу
СКАРБНИЧКА
Документи
Проекти Палацу
АРХІВ
Партнери

Дитина – це сонечко, навколо якого мають обертатися дорослі
 

Розвиток успішної та гармонійної особистості починається з перших років життя. Чим раніше розпочати такий розвиток, тим більших успіхів досягне дитина. Знаючи про це, люблячі й турботливі батьки готові забезпечувати малюка можливістю розвиватися, навчатися та готуватися до подальшого життя в найбільш підходящих для цього умовах. Перш за все цьому сприяє оточення дитини, емоційне середовище, в якому дитина робить свої перші кроки, пізнає світ.

Палац завжди вабив дітей та їх батьків свободою вибору занять, створював умови для розвитку  здібностей, інтелекту. Увага, турбота, повага, любов до дітей стали тим ґрунтом, на якому зростають віра дитини у власні сили, інтерес до оточуючого світу, здатність дивуватися, фантазувати, запитувати, досліджувати...

Саме з метою створення умов для гармонійного розвитку дитини, в 1993 році зусиллями педагогічного колективу та на чисельні прохання батьків була створена школа ранньої творчої орієнтації «Малюк». І ось уже 19 років як вона гостинно відкриває свої двері для малят 4-7 років.

У перший рік свого існування школу відвідували 68 малюків. Сьогодні «Малюк» – це 260 дітей у 17 групах, сформованих у залежності від віку. Для кожної визначені певні дні та години занять, а також назви, наприклад: «Бджілки», «Всезнайки», «Гномики», «Капітошки», «Зірочки», «Зернята», «Кмітливі», «Допитливі», «Дзвіночки», «Горішки» та інші.

Унікальним є те, що заняття в школі раннього розвитку розраховані на дітей, навчання та виховання яких проводиться за межами дитячого садочку. Метою таких занять є адаптація дитини до колективу одноліток, розвиток активного мовлення, допомога в освоєнні дитиною нових видів діяльності, формування емоційно-вольової сфери.

Освітній процес у школі здійснює високопрофесійний і педагогічний колектив. Шістнадцять педагогічних працівників ведуть своїх вихованців сходинками знань та вмінь, допомагають розвивати творчі та інтелектуальні здібності. Для педагогів школи дитина – найбільша цінність. Вони впевнені, що кожен малюк по-своєму неповторний, унікальна особистість, і, якщо створити умови для його розвитку, у дитини неодмінно відкриються здібності, закладені в неї від природи.

Висококваліфіковані педагоги школи «Малюк» працюють з дітьми за такими напрямками:

Георгієвська Наталя Євгенівна – «Словограй»;

Гонор Олена Леонардівна – музична азбука;

Іванова Ірина Миколаївна – образотворче мистецтво;

Коваленко Світлана Анатоліївна – розвиваючі ігри, «Вчимося гратися», «Вчимося учитися»;

Левенець Вікторія Іванівна – хореографія, рухливі ігри;

Левенець Наталя Павлівна – англійська мова;

Лях Анна Михайлівна – образотворче мистецтво;

Ніколаєнко Лариса Іванівна – музична азбука;

Сапфірова Анна Леонідівна – акомпаніатор;

Смертяк Катерина Михайлівна – театралізовані ігри;

Тиха Ніна Павлівна – англійська мова;

Тоскує ва Лариса Миколаївна – комунікативні ігри;

Чаус Ірина Володимирівна – «Я пізнаю Світ»;

Шаповал Любов Вікторівна – комп’ютерна азбука;

Яцишина Інна Олександрівна – акомпаніатор;

Одержеховська Валентина Іванівна – методист, керівник школи «Малюк».

Одним з основних принципів роботи «Малюк» є розкриття дитячої обдарованості у процесі навчально-виховної діяльності. Усі завдання, вправи спрямовані на розвиток уяви, творчих здібностей, мислення дітей. Через ігрові, цікаві, іноді казкові завдання вихованці можуть самостійно і творчо пізнавати навколишній світ, у грі проявляти свої здібності.

Режим роботи школи зручний для батьків та педагогів. Займаються діти два дні на тиждень (один – будній, другий – вихідний), що дає змогу батькам більше часу спілкуватися з дітьми, педагогами, куратором школи; отримати індивідуальні консультації, відпочити разом у «Сімейному клубі».

Запорукою самореалізації школи є організація спільної діяльності всіх учасників та матеріально-технічне забезпечення. Значною є підтримка школи з боку адміністрації, педагогів Палацу, батьків. Завдяки співпраці створена відповідна навчальна база. Палац надав школі спеціально обладнані кімнати, зали, майстерні, комп'ютерний клас. У розпорядженні педагогів – різноманітний дидактичний матеріал, навчально-методичні посібники, ілюстративні альбоми, іграшки, кольорові репродукції, технічне приладдя.

Робота з дітьми дошкільного віку в Палацієінноваційною. Педагогічним колективом опановувалися нові підходи в організації дитячої діяльності. Протягом усіх років існування школи відбувається апробація нових напрямків і програм, наприклад, «Рідне слово», «М’яка іграшка», «Подорож до країни Чому?», «Художня праця», «Слово грай», «Театралізована гра», «Комунікативна гра», «Спортивні ігри», тощо.

На сьогоднішній день найбільший інтерес викликають у дітей «Комп’ютерна азбука», «Розвиваючі ігри», «Я пізнаю світ», «Комунікативні ігри», «Образотворче мистецтво».

Зміст діяльності школи визначає комплексна програма, яка була розроблена авторським колективом педагогів й Палацу й затверджена Міністерством освіти й науки України. Програма спрямована на розвиток здібностей та обдарувань дитини, формування її життєвої компетентності.

Для того, щоб зацікавлювати малюків, у гості запрошуються казкові герої. Так, на заняттях дітей чекає зустрічі з казковими гномами, які просять допомоги при знайомстві з шифром-абеткою. Під час комунікативних ігор дітям допомагають спілкуватися «добрі тваринки». А скільки незвичайного відбувається на заняттях з образотворчого мистецтва! Діти подорожують до чарівної «Країни Мольбертії», зустрічають загадкову «Королеву пензликів». Кожне заняття стає неповторним і цікавим, коли до дітей завітають чаклуни та чарівні феї.

У практиці роботи школи є проведення інтегрованих занять, що викликають неабиякий інтерес як у дітей, так і в батьків. Наприклад, малюки знайомляться з дикими тваринами на занятті з англійської мови та образотворчого мистецтва. Такі заняття завжди емоційно насичені, змістовні, цікаві, захоплюючі. У них поєднуються різні види діяльності, що спонукають дітей нестандартно мислити, розвивають уяву та фантазію, стимулюють творчу активність.

Для того, щоб розвиток здібностей і обдарувань дитини здійснювався в тісній взаємодії з родиною, школа «Малюк» використовує такі форми роботи:

-  батьківські дні;

-  батьківський лекторій;

-  психологічні та педагогічні консультації;

-  зустрічі у «Сімейному клубі» тощо.

У школі «Малюк» організовують та проводять цікаві та змістовні виховні заходи. Серед них – «В гостях у казки» (перегляд вистав дитячих театрів «Дзвіночок» та «Шпаківня»), «Світ твоїх захоплень», перегляд виставок дитячих робіт, екскурсії до центру «Відродження» та художньої галереї Палацу, зустрічі з випускниками школи тощо.

Основними помічниками педагогічного колективу в роботі з малюками є батьки. Саме вони, у першу чергу, є замовниками освітніх послуг школи і її активними учасниками. Тому значна увага приділяється організації взаємодії з батьками, яка відіграє значну рольупідтримці іміджу школи.

Особливою популярністю серед батьків користується «Сімейний клуб». Зустрічі в клубі проходять один раз на місяць за різноманітними темами: «Свято яблучних пирогів», «Осінній ярмарок», «Сам удома», «Я можу фантазувати», «В гостях у Домісольки», «Конкурс веселих маляриків», «Новорічне конфетті», «Паперове диво», «День народження сім’ї», «Музична карусель», «Живий кошик», «Чародійство із звичайними речами», «Запрошення на бал», ігрові театралізації «Барвінок», «Пригоди старої ляльки» та інші. На таких зустрічах батьки разом з дітьми малюють, конструюють із паперу, співають, танцюють, грають, складають вірші, отримують корисну інформацію. Ці заходи сприяють зміцненню зв’язків між дорослими та дітьми, підвищують зацікавленість батьків роботою школи.

У школі «Малюк» завжди приділялася велика увага підготовці малюків до продовження занять у колективах Палацу. Кожному випускникові школи надається можливість свідомого вибору. Колишні «малюки» займаються в народних танцювальних ансамблях «Радість», «Веселка», театру танцю «Пігмаліон», театру юних «Шпаківня», у народному вокальному ансамблі «Тру-ля-ля-та», зразковому дитячому музичному театрі «Дзвіночок» та народній студії образотворчого мистецтва, майстернях художньої кераміки, ткацтва, бісероплетіння, в клубі туристів-альпіністів «Абалаковець», інших колективах Палацу.

Успішність школи, її популярність серед дітей та батьків – у першу чергу заслуга педагогів, які вміють побачити здібності кожного малюка. А головне – вони люблять свою справу, прагнуть завжди бути цікавими дітям.

За 19 років роботи з дітьми педагоги школи «Малюк» упевнилися, що дошкільний вік – найбільш благодатний період для розвитку дитини. Адже психологічні особливості малюків, їх природна допитливість, особливий потяг до нового та цікавого є підґрунтям розвитку творчого потенціалу особистості. Щорічні підсумки діяльності школи «Малюк» свідчать про те, що саме тут, за таких умов, у творчій атмосфері, під керівництвом педагогів-майстрів відбувається справжній розквіт особистості дитини, що виблискує всіма гранями свого таланту, здібностей та знаходить своє продовження у творчих дитячих об’єднаннях Палацу дітей та юнацтва.

Безсумнівно, потреба в ранньому розвитку дітей існує доти, доки суспільство дбає про свій прогресивний розвиток. А отже, вона існує завжди.

«Малюк» – це перший крок в знання,
Умілі руки, творчі діії

«Малюк» – це ми, це ти, це я,

Дитячий світ і гарні мрії…


С.Воль

Фільм про школу "Малюк"Автори фільму:
Лариса Іванівна Ніколаєнко, методист ПДЮ,
 Ігор Олександрович Мироненко

Суми, 2011 рік.

Календар
«  Червень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Пошук
Останні новини
[18.06.2018]
"Радість" вітала "Силу нації" (+відео) (0)
[14.06.2018]
"Абалаковець" побував в АТО (0)
[13.06.2018]
ЗМІ про нас: Сумська "Радість" виступала в Полтаві (+відео) (0)
[12.06.2018]
"Перевернутий клас" у "Країні мистецва" (0)
[12.06.2018]
Нова програма центру "Дозвілля" (0)
[08.06.2018]
Прем’єра "Сон літньої ночі" (+фото) (0)
Відвідувачі
Статистика

Всього в мережі: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Сумське ТЗТ на ФБ
Код банеру

Якщо бажаєте розташувати наш банер на своєму сайті, просто скопіюйте код із віконця!