Ткацтво — один із найдавніших і найважливіших елементів національної культури українського народу. Воно належить до найбільш поширених видів господарської діяльності й народного мистецтва, яке має багатовікову історію і глибокі традиції. Саме тому у 1984 році на базі Палацу була створена майстерня художнього ткацтва за чолі з членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України Мирославою В’ячеславівною Бєляєвою.
Потім гурток розширився – додалося лялькарство, адже українська народна лялька – це яскравий своєрідний вид народної спадщини, що має багаті глибокі традиції.
Так і утворилася майстерня художнього ткацтва і лялькарства, яку зараз очолює Мірошніченко Юлія Олександрівна.
Навчально-виховний процес і творча робота в колективі зразкової майстерні художнього ткацтва проводяться на високому рівні. Вивчаються історія та культура рідного краю, мистецтв, звичаї та традиції різних регіонів України. Крім того, діти експериментують з кольором, фактурою матеріалу, створюють новаторські роботи.
Ними виконано безліч серветок, поясів, доріжок, гобеленів, рушників, ляльок – мотанок та ін.
Кращі роботи колективу експонуються на постійно діючій виставці в Центрі «Відродження» Сумського Палацу дітей та юнацтва. З кожним роком росте рівень дитячої майстерності. Вихованці вивчають і засвоюють усі етапи виконання ткацького виробу, ляльки - мотанки, починаючи із сировини, та на базі цього досвіду створюють оригінальні яскраві вироби із своєрідними візерунками, колоритом, фактурою. Вивчаються, відроджуються і продовжуються традиції Сумщини, Слобожанщини. Вихованці майстерні беруть активну участь у міських, обласних, всеукраїнських конкурсах, фестивалях дитячої творчості таких, як: «Перлини нашої душі», «Чарівні барви Сумщини», «Знай і люби свій рідний край», «Українська народна іграшка», «Мистецький липень в Опішному».
Під керівництвом своїх наставників юні ткалі проводять велику пошукову роботу: збирають зразки народного мистецтва, знайомляться з творчістю місцевих народних майстрів, прагнуть зберегти і примножити народні традиції рідного краю.