КЗ Сумський Палац дітей та юнацтва
Середа, 08.01.2025, 16:09
ПДЮ на Facebook
Авторизація
Наш Палац
Відділи Палацу
Служби Палацу
СКАРБНИЧКА
Документи
Проекти Палацу
АРХІВ
Партнери

Категорії розділу
Абалаковець [2]
Файли Клубу "Абалаковець"
Головна » Файли » Різне » Абалаковець

Історична довідка
[ Викачати з сервера (317.0 Kb) · Скачати дистанційно () ] 10.03.2016, 20:08

Історична довідка

   24 серпня 1939 року дніпропетровські альпіністи зійшли на безіменну вершину у районі Суганського хребта на Кавказі та назвали цю вершину піком Шевченка 4200м. Керівник сходження - інструктор і топограф О. Зюзін.

   До 150-ї річниці з дня народження Т.Шевченка вже наступне покоління дніпропетровських  альпіністів вирішило зробити романтичний подарунок: занести в піднебесся бюст Кобзаря і встановити його на надхмарному п′єдесталі. Бюст відлили  на заводі Південмаш з легкого і міцного алюмінієвого сплаву. Влітку 1964 року експедиція під керівництвом Олександра Зайдлера доставила на вершину бюст. Рюкзак з бюстом Кобзаря альпіністи несли по естафеті — кожному хотілося бути причетним до історичної події. Сходжувачі на  гору закріпили скульптурний бюст Кобзаря на п′єдесталі і залишили поряд том вибраних творів класика.

Нова зустріч українських спортсменів із  Кобзарем відбулася через два з половиною десятиріччя — 9 березня 1989 року, в 175-й день його народження.

Дуже пам′ятним був 1994 рік для клубу «Абалаковець».    

В експедиції, присвяченій 180-річчю з дня народження Т.Г.Шевченка, разом з  дніпропетровськими альпіністами прийняла участь команда клубу «Абалаковець» під керівництвом  Паненко Віри Андріївни ( керівника клубу) у складі:  Касяненько Є., Золотарьова М., Андросової В., Єрмоліна О. та 6 вихованців клубу.

На вершині О. Зайдлер («сніговий барс», заслужений тренер України з альпінізму) – керівник експедиції, дістав з «туру» експонат (гравюру Шевченка на дереві), який простояв п’ять років на висоті 4200м. Прямо на вершині Олександр Михайлович  вручив керівнику клубу «Абалаковець» Вірі Андріївні Паненко цей експонат для Народного музею історії альпінізму. Гравюра Шевченка  зайняла достойне місце у нашому музеї. Це часточка великого неосяжного пам’ятника українському Кобзарю, принесеного з захмарних висот Кавказу.

   Перша експедиція часів незалежності відбулась 2004 року. Останній похід на пік Шевченка був здійснений у 2011 році. Дніпропетровські альпіністи поставили  погруддя Т.Шевченка на алюмінієвий п'єдестал і укріпили меморіальну дошку (кер. експедиції Валерій Ломига).

9 березня 2014 року на честь 200-річчя з дня народження Кобзаря знову дніпропетровські альпіністи провели ювілейне сходження на пік Шевченка.

 

         Коли ви дивитесь на пам’ятник Т.Г.Шевченка у місті Суми, або на один з перших пам’ятників Кобзарю у м. Ромни, у містах Тростянець, Конотоп, Кролевець та інш., знайте, що ім’я Кобзаря носить гора на  Кавказі і найвищий пам’ятник Видатному українцю у світі знаходиться на висоті 4200м. Часточка цього великого пам’ятника знаходиться у Народному музеї історії альпінізму у клубі «Абалаковець»  Сумського Палацу дітей та юнацтва, вул. Соборна, 37, м. Суми. Запрошуємо подивитися історичні фотографії, експонати, фільм про сходження на пік Шевченка. Відкрийте для себе ще одну сторінку історії про великого українського генія.

                                  Керівник Народного музею історії

                                  альпінізму Андросова В.І.

Категорія: Абалаковець | Додав: Senbernar28
Переглядів: 726 | Завантажень: 319 | Рейтинг: 0.0/0
Пошук
Останні новини
[18.02.2022]
у  Сумському Палаці дітей та юнацтва відновлюється освітній процес  для всіх вікових категорій. (0)
[17.02.2022]
День спонтанного прояву доброти в Сумському ПДЮ (0)
[17.02.2022]
В Сумському Палаці дітей та юнацтва стартували творчі звіти педагогів (0)
[14.02.2022]
Вихованка Сумського ПДЮ презентувала стоп-моушн до Дня закоханих (0)
[12.02.2022]
Наказ щодо термінів впровадження дистанційної форми навчання (0)
[11.02.2022]
Центр ігрової підтримки "Ладушки" пропонує переглянути "майстер-класи" (0)
Відвідувачі
Статистика

Всього в мережі: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Сумське ТЗТ на ФБ
Код банеру

Якщо бажаєте розташувати наш банер на своєму сайті, просто скопіюйте код із віконця!