Головна » 2021 » Вересень » 29 » Козацький двобій? Знаємо! Перемагаємо!
12:53
Козацький двобій? Знаємо! Перемагаємо!

Переважна більшість сумчан добре знайома зі Східними єдиноборствами, які прийшли до нас з країн Азії. Такими як  китайське ушу, а також японські бойові мистецтва -  карате, джиу-джитсу, айкідо, дзюдо та корейське тхеквондо. Але мало кому відомо, що в Україні існує свій національний вид бойових мистецтв – Козацький двобій.

Цей вид єдиноборства має декілька розділів – «Забава», «Борня, «Герць», «Однотан» «Тан-двобій». Розвитком даного виду займається Українська спортивна федерація Козацького двобою.  В Козацькому двобої поєднуються  ударні техніки руками й ногами з технічними прийомами боротьби (захоплення, кидки, підніжки, підсічки, больові прийоми тощо) Поряд з цим, козацький двобій – це система морально-психологічного та національно-патріотичного виховання. Саме тому в Сумському Палаці дітей та юнацтва діє гурток «Козацький двобій», в якому  відроджується інтерес  саме до  цього унікального національного бойового мистецтва.  У 2019 році сім вихованців гуртка стали кандидатами в майстри спорту України з козацького двобою (керівник Олександр Шевченко, тренер вищої кваліфікаційної категорії, володар чорного поясу 2й дан з кіокушинкай карате). А  25 вересня 2021 року вихованці Палацу прийняли участь у Відкритому  чемпіонаті Сумської області з козацького двобою, що проходив у приміщенні спорткомплекса СумДПУ ім А. С. Макаренка та зібрав понад 200 юних спортсменів Сумщини (представники м. Суми, Охтирка, Тростянець, Лебедин, Ромни та Буринь)  Треба зазначити, що  для вихованців Палацу цей чемпіонат став першим  змаганням такого високого рівня за два роки, адже практику змагань  у зв’язку з карантином було призупинено.

Тим приємніше було оголошення результатів, згідно яких в розділі «Однотан» серед дівчат ( 7-9 років)  1 місце виборола Дрозд Міла, серед хлопців ( 7-9 років) 1 місце зайняв Супрун Андрій, 2 місце Гончаров Максим. Серед хлопців ( 10-12 років) 1 місце Лапенко Максим, 2 місце Підопригора Олексій, 3 місце Бондаренко Гліб. Серед дівчат ( 10-12 років) 1 місце  Берестовська Уляна , 2 місце Диченко Єлізавета. Серед дівчат ( 16-18 років) 1 місце виборола Берестовська Поліна, 2 місце  Колесова Дар’я. Щиро вітаємо переможців ! Бажаємо подальших успіхів та популяризації національного виду бойових мистецтв!