Про свою участь у фестивалі «Казка у гаю» гуртківці зразкового музичного театру «Дзвіночок» ПДЮ говорять не інакше, як «наше путешествие». Тож вже саме з цього можна зробити висновок, що поїздка була надзвичайна, повна подій, емоцій і і досягнень.
Та про все по порядку.
Загрузившись валізами, костюмами, декораціями «Дзвіночок» вирушив у подорож – пересадка у Києві, далі – до Львова. Столиця зустріла їх зливою, проте це не завадило пройтися її головними пам’ятками. Погода у Львові біла більш сприятлива, тож пішохідною екскурсією мандрували і тут.
XII Всеукраїнський фестиваль дитячих та юнацьких театральних колективів "Казка у гаю" цього річ проходив 30-31 травня і, як завжди, був присвячений Дню захисту дітей. Взагалі ж ідея фестивалю – популяризація української казки. Місце проведення теж вже стало традицією – відкритий музей архітектури і побуту «Шевченківський гай» із старими дерев’яними хатами під солом’яними стріхами, із зеленими деревами, високими смереками. Чим не справжні декорації для відтворення казок?!
Наші виступили у перший день фестивалю із виставою «Фарбований лис», а весь подальший час мали змогу присвятити розвагам. А їх тут було ого-го! «Галявина маленьких майстрів», «Галявина казкарів», «Галявина розваг», «Плекальня» (колискові в українських традиціях плекання дитини), розпис фрагментів та складання карти України, і так далі.
Після завершення виступів учасників фестивалю відбувається урочисте нагородження переможців. Журі визначало переможців у кожній категорії та за такими номінаціями: найкращий актор; найкраща режисура; найкраща сценарна розробка; найкраще художнє оформлення; найкраща хореографія; інші номінації на пропозицію журі. Його склад:
- Марія Гнатюк – голова журі, член національної спілки театральних діячів, доцента кафедри театрального мистецтва Прикарпатського театрального університету ім. В. Стефаника;
- Наталя Лісова – актриса Львівського національного музичного драматичного театру ім. М. Заньковецької;
- Дмитро Бортков – актор І Академічного українського театру для дітей та юнацтва;
- Наталя Олексієнко – актриса І Академічного українського театру для дітей та юнацтва;
- Світлана Єльченко – викладач театральних дисциплін Львівського державного училища культури і мистецтв.
Не дивлячись на звання та регалії, члени журі поводили себе дуже просто і душевно, що для нашого сприйняття хоч і приємно, проте незвично. Нагороджувати почали саме з сумського «Дзвіночка», бо на пероні вже чекав потяг і берегти треба було кожну хвилину. І тут на наших маленьких акторів посипалися дипломи та грамоти!
Диплом у номінації «режисерська майстерність у вирішенні масових сцен» і за найяскравіше втілення казкових персонажів.
Грамота за «Квартет собачок» Олені Новгородській, Діані Божко, Вікторії Ревенко, Поліні Берестовській.
Грамоти за акторську майстерність Данілі Лісовенку та Сергію Пересунько.
Подяка керівнику театру «Дзвіночок» Ірині Володимирівні П’янковій за особистий внесок у плеканні та розвитку творчих особистостей та юних талантів.
І хоча журі хотіло тримати інтригу до кінця, проте головну новину довелося повідомити на початку нагородження. Кубок і грамота за НАЙКРАЩУ ВИСТАВУ отримав саме «Фарбований лис»!!!
З побажаннями «Щасливої дороги» судді відпустили «Дзвіночок» за валізами. Всі присутні сканували «Молодці!», а у відповідь відлунювало «Дякуємо!».
Декілька слів про саму виставу. Оригінальна ідея належить І. Франко, лібрето – Г. Коршуновій (сумська письменниця), музичне оформлення складається з авторських та українських народних пісень та мотивів.
У виставі задіяні 20 акторів, до того ж майже кожен має в ній декілька сценічних образів.
Цього тижня «Фарбований лис» переглядають учні з пришкільних таборів м. Суми, а у четвер, 11 червня, до актової зали ПДЮ запросили усіх батьків та родичів вихованців «Дзвіночка», щоб розказати про мандрівку та показати фото та відео матеріали з фестивалю.
Ляхман А. |