7 листопада 2016 року на базі Палацу дітей та юнацтва відбулося засідання Координаційної ради старшокласників "МОСТ", на якому голова ради Шаповал Владислав презентував проект "Пам’ятаємо минуле - маємо майбутнє". Зустріч пройшла у Центрі відродження народних ремесел.
У рамках проекту Бабенко Наталя Володимирівна (майстриня гуртку "Мистецтво українського народу") не тільки розповіла про види хлібів та про традиції хлібопекарства на Сумщині, але настільки серйозно поставилася до поставленої задачі, що власноруч спекла коровай, смак якого мали змогу оцінити всі присутні.
Декілька слів про сам проект, його задум і мету.
Невід’ємною складовою частиною матеріальної культури України є народні ремесла, до яких відносять і хліборобство. Українці, як землеробський народ із давніми традиціями, здавна використовували жито і пшеницю як головні харчові культури. Хліб на столі вважався найбільшою святинею.
Але є в нашій історії страшна сторінка Голодомору 1932-33 років. Спланована конфіскація врожаю зернових та усіх інших продуктів харчування у селян представниками радянської влади, яка безпосередньо призвела до вбивства людей голодом у мільйонних масштабах.
Тож, окрім зустрічі у Центрі відродження народних ремесел, проектом передбачається провести заходи для популяризації традицій хлібопечення на Сумщині та вшанування пам’яті жертв Голодомору.
У намічених планах – розробка макету, друк та розповсюдження тематичних листівок, а також майстер-клас з випікання колосків у традиціях українського хлібопекарства, а також акція «Пам’ятаємо минуле - маємо майбутнє», яка проходитиме для всіх пересічних городян, просто вулицями міста Суми.
По завершенні акції Бабенко Н. В. та керівник ради старшокласників МОСТ Наталя Павлівна Левенець планують підготувати збірку матеріалів «Від зернини до хлібини» (з історії хлібопечення на Сумщині) та розповсюдити у навчальних закладах міста.
|