КЗ Сумський Палац дітей та юнацтва
П'ятниця, 23.08.2019, 01:18
ПДЮ на Facebook
Авторизація
Наш Палац
Відділи Палацу
Служби Палацу
СКАРБНИЧКА
Документи
Проекти Палацу
АРХІВ
Партнери

Категорії розділу
Про нас пишуть [39]
Статті та матеріали із Інтернет та друкованих видань
Про нас говорять Теле та Радіо ЗМІ [11]
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ [4]
Новини інформаційних партнерів нашого сайту та ПДЮ
Головна » Статті » ЗМІ про Палац дітей та юнацтва » НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Третій сектор: сучасні реалії України

    20–22 червня в місті Суми проходила конференція «Третій сектор: сучасні реалії України».  Упродовж трьох днів громадські діячі східних регіонів України обговорювали актуальні проблеми й особливості функціонування громадських організацій.

   Конференція проходила в рамках проекту «Школа громадської активності», що здійснюється за підтримки National Endowment for Democracy (NED). Організаторами виступили представники Сумського обласного комітету молодіжних організацій (СОКМО).

  Участь у заході взяли близько 40 представників громадських організацій та активістів з Сумської, Харківської, Донецької, Запорізької,  Дніпропетровської, Луганської, Полтавської областей та Севастополя.

   Учасники, в основному, працювали у групах, формулювали суспільні проблеми своїх регіонів та України в цілому, напрацьовуючи ідеї та механізми вирішення й озвучували їх широкому загалу.

   Модераторами зустрічі виступили голова СОКМО Наталія Лучанінова, сумський громадський діяч Анна Товстуха та керівник організації «Товариства Лева» (Львів) Ігор Добко.

   У перший день активісти, після знайомства, представляли свої регіони, акцентуючи увагу на їхніх «родзинках» та найнагальніших проблемах. Також групи подали власні міркування на тему «Чому люди проявляють низьку громадську активність». Таким чином учасники заходу виявили проблематику, з якою і працювали у подальші дні.

   Найнасиченішим для усіх виявився другий день конференції: на 21 червня для учасників заходу було заплановано обговорення проблем, сформульованих у перший день, механізмів їх вирішення, а також лінійки майстер-класів. Таких було 5: «Стратегічне планування НУО» (Світлана Ткаченко, Донецьк); «Громадські мобілізаційні та просвітницькі кампанії під час виборів (Сергій Пасічник, Черкаси); «Мотивація до діяльності» (Віктор Бобиренко, Суми); «Адвокасі кампанії» (Андрій Круп’як, Львів); «ІТ для громадських організацій» (Дмитро Тіщенко, Суми). Тренінги проводилися у два етапи, по п’ять одночасно. Тож учасники конференції могли відвідати два заняття зі списку запропонованих, сформувавши 5 груп по 7 чоловік.

   Кожна з груп працювала над виробленням механізмів вирішення причин низької громадської активності (по одній причині на групу: страх змін, відсутність мотивації, низький рівень життя, недостатня кількість освітніх програм з розвитку громадянського руху, недостатнє фінансування) і представили їх іншим учасникам для обговорення.

   У цей же день активісти отримали завдання: навести три приклади із застосуванням запропонованих учасниками схем. Один із прикладів мав стосуватися теперішньої ситуації в Україні.

   Третій, завершальний день конференції відзначився підбиттям підсумків. Учасники розглянули діяльність громадських організацій у розрізі сучасності. Зокрема, активісти давали відповіді на питання: «Що змінилося для громадського сектору після Євромайдану?», «Як можна задіяти громадські ініціативи з Майдану в подальшому житті?».

    Окрім цього, громадські активісти поділилися враженням, розповіли, які знання вони «заберуть» із собою, які ідеї готові обдумати і, можливо, втілити у майбутньому, залишили побажання.

   Обмінявшись контактами, активісти запевнили, що жадають подальшої співпраці сходу України посередництвом громадських організацій.

Анна Рубцова 

Матеріал підготовлено у межах проекту 
 «Третій сектор + Четверта влада»

Категорія: НОВИНИ ПАРТНЕРІВ | Додав: JeMчужинкА (25.08.2014)
Переглядів: 407 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Пошук
Останні новини
[25.06.2019]
Чілдрен-КіноФест 2019 (0)
[20.06.2019]
Ми подорожуємо! (0)
[19.06.2019]
Віват, переможці, віват! (0)
[18.06.2019]
Відкрити власну справу - МОЖЛИВО! (0)
[11.06.2019]
Запрошуємо до обговорення! (0)
[22.05.2019]
Перемоги "Радості" (0)
Відвідувачі
Статистика

Всього в мережі: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Сумське ТЗТ на ФБ
Код банеру

Якщо бажаєте розташувати наш банер на своєму сайті, просто скопіюйте код із віконця!