КЗ Сумський Палац дітей та юнацтва
Понеділок, 27.05.2024, 18:35
ПДЮ на Facebook
Авторизація
Наш Палац
Відділи Палацу
Служби Палацу
СКАРБНИЧКА
Документи
Проекти Палацу
АРХІВ
Партнери

  Медіа Центр Сумського Палацу дітей та юнацтва – перший в місті Суми медіаосвітній осередок, створений з метою розвитку критичного мислення та медіакомпетентності в сучасних школярів. Стрімкий розвиток інформаційного прогресу забезпечив кожному з нас швидкий та майже безпроблемний доступ до будь-якого виду інформації. Всесвітня мережа Інтернет дозволяє лише за кілька кліків знайти відповідь на будь-яке питання, на будь-який запит. З одного боку – це безсумнівний прорив. А з іншого… У безкінечній павутині гіперпосилань, гіпертекстів, банерів, вспливаючої реклами та спаму дуже легко загубитися, особливу дитині чи підлітку, яких дуже легко захопити. Саме з метою навчити сучасну дитину не пропасти в безкінечному інформаційному просторі й був створений Медіа Центр.

  Однак, медіаосвітній напрямок – не єдине призначення Центру. Так, наприклад, по закінченню навчання вихованці будуть вміти професійно збирати та обробляти інформацію, відрізняти маніпуляції в засобах масової інформації, розуміти, як насправді влаштовані медіа, для чого потрібні телебачення та Інтернет, і взагалі: що таке медіа і чим вони відрізняються від ЗМІ, та багато іншого.

  Також слід зазначити, що у межах роботи Медіа Центру відбуваються заняття з вивчення основ журналістики. Гуртківці отримують якісні теоретичні знання, починаючи від визначення поняття журналістика, і аж до основних рис жанрів. Здоб
уті знання діти одразу ж закріплюють під час не менш цікавих практичних вправ з елементами гри. Таким чином, під час занять, вихованці беруть участь у діловій грі, приміряючи на себе роль справжнього журналіста, а отже, Центр виконує й профорієнтаційну функцію.

  Сучасна українська система освіти влаштована таким чином, що при вступі до б
удь-якого вишу на спеціальність «журналістика» крім сертифікатів ЗНО необхідно складати творчий іспит, що включає в себе написання журналістського (!) матеріалу, а також аудіювання. Нажаль, школа не може підготувати майбутнього студента до такого випробування, адже предмет «журналістика» не включений до шкільної програми, а відповідні гуртки, що є в школах, очолюють, як правило, вчителі мови чи літератури. Звісно, вони є професіоналами у своїй галузі, але пояснити всі тонкощі журналістського матеріалу може тільки професійний журналіст. Саме в межах роботи Медіа Центру є можливість навчитися створювати справжні журналістські матеріали, якісно підготуватися до вступу.

  Крім того, однією з умов вступу на спеціальність «журналістика» є підготовка папки власного доробку, що повинен містити не менше 10 власних опу
блікованих (!) журналістських робіт. Не секрет, що місцеві ЗМІ не поспішають співпрацювати зі школярами, які не мають досвіду. Саме тому ще одним напрямком роботи Медіа Центру є інформаційне наповнення сайту Сумського Палацу дітей та юнацтва. По-перше, діти мають власний творчий майданчик, тренуються створювати власні публікації, отримують задоволення, бачачи їх на сайті, підписані їхніми прізвищами. По-друге, це єдине мас-медіа міського рівня, дописувачами якого є школярі. По-третє, публікація на сайті Палацу прирівнюється до публікації у будь-якому іншому медіа, а отже, роботи абітурієнта, розміщені на сайті, будуть зараховані йому при вступі.

   Наразі Медіа Центр існує лише другий рік, тому його діяльність в більшій мірі є експериментальною. Програма є гнучкою та адаптується згідно із запитами гуртківців.  
  Медіа Центр – це інформаційний осередок, що допомагає не потонути в сучасному морі інформації та навчитися жити у злагоді із нею, правильно розуміти та використовувати.

    Загалом, Медіа Центр включає в себе наступні складови:
     - гурток журналістики для учнів 8-11-х класів "Юні журналісти";
    - інформаційне наповнення сайту Сумського Палацу дітей та юнацтва;
    - організація різних проектів та заходів медійного спрямування.
 
    Серед проектів, реалізованих вихованцями Медіа Центру, можна назвати: Перший та Другий фотоконкурс "Наш Палац", наповнення рубрики неординарних інтері'ю з відомими фотографами міста та педагогами Палацу "ЗНАЙомтеся!", створення газети "Наш ПАЛАЦ", робота над відеосюжетами, серед яких спільна телепередача с телеканалом "Відікон", звіт з екскурсії на телестудію СумДУ, відеопоздоровлення Палацу з Днем народженням та Новим роком.

   Крім того, вихованці Медіа Центру друкуються не лише на сторінках сайту ПДЮ, але й в інших ЗМІ, зокрема публікації вихованців можна знайти на сайті СумДУ, факультету ІФСК, кафедри журналістики та філології, сайті Сумського обласного комітету молодіжних організацій, на сторінках журналу "Спалах".

   Медіа Центр є постійним учасником різноманітних конкурсів дитячо-юнацької журналістики. Вихованці є переможцями Олімпіади для абітурієнтів "Журналіст - 2013", конкурсу "Мій тато - найкращий!", переможцями міського конкурсу сайтів позашкільних навчальних закладів (І місце). Також маємо такі нагороди: Диплом лауреата ХVІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа (Миколаїв, 2013 р.); ІІ місце ХІ Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячо-юнацької журналістики «Прес-весна на Дніпрових схилах» (Київ, 2013 р.).

 
  
 
  Медіа Центр ПДЮ у мережі В Контакте.
 
Розклад:

група І року навчання: вівторок, 16:00 зал "Дзвіночок"
група ІІ року навчання: п'ятниця, 16:00 зал "Дзвіночок"
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Пошук
Останні новини
[18.02.2022]
у  Сумському Палаці дітей та юнацтва відновлюється освітній процес  для всіх вікових категорій. (0)
[17.02.2022]
День спонтанного прояву доброти в Сумському ПДЮ (0)
[17.02.2022]
В Сумському Палаці дітей та юнацтва стартували творчі звіти педагогів (0)
[14.02.2022]
Вихованка Сумського ПДЮ презентувала стоп-моушн до Дня закоханих (0)
[12.02.2022]
Наказ щодо термінів впровадження дистанційної форми навчання (0)
[11.02.2022]
Центр ігрової підтримки "Ладушки" пропонує переглянути "майстер-класи" (0)
Відвідувачі
Статистика

Всього в мережі: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Сумське ТЗТ на ФБ
Код банеру

Якщо бажаєте розташувати наш банер на своєму сайті, просто скопіюйте код із віконця!