Міністерством охорони здоров'я затверджені протиепідемічні заходи у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням COVID-19.
Відповідну постанову підписано головним державним санітарним лікарем України Віктором Ляшко.
Документом визначені обов'язки суб'єктів, що відповідають за влаштування та утримання закладів освіти, з урахуванням необхідності забезпечення належних протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання ускладнення епідемічної ситуації. Дія документа поширюється на заклади позашкільної, загальної середньої, професійної, фахової передвищої та вищої освіти. Нова редакція постанови щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти містить вимоги щодо організації освітнього процесу, покладених на керівників та працівників закладів освіти в період карантину. Окрім того, документом визначено вимоги до організації харчування в закладах освіти, вимоги до транспорту, який перевозить дітей та працівників, а також вимоги до поводження з використаними засобами індивідуального захисту. Попередня постанова МОЗ про протиепідемічні заходи у закладах освіти, що була ухвалена напередодні початку навчального року, визнана такою, що втратила чинність.
Заходи запобігання поширенню коронавіруса, проявів хвороби та дій у випадку захворювання
Пам'ятка для співробітників Сумского Палацу дітей та юнацтва
У зв'язку із значним поширенням гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом :
1. Всім співробітникам необхідно дотримуватися вимог протиепідемічних заходів у закладі освіти та в побуті.
2. Неухильно виконувати рекомендації, які надані у постанови Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 № 50 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину в зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (СОУГО-19)», Листі Міністерства освіти і науки від 05.08.2020 № 1/9-420 «Щодо організації роботи закладів загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році».
З ОБОВЯЗКОВИМ є носіння масок у закладі освіти ( під час уроків, на перервах). Захисний щиток не замінює маску.
4. Всім мати запасні маски із разрухуванням часу перебування у закладі (2-3 маски на робочий день).
5. Дотримуватись правил зняття та утилізації використаних масок, ретельного миття рук, як це рекомендує МОЗ України.
6. У разі виявлення підвищеної температури тіла понад 37,2 °С або ознаками гострого респіраторного захворювання, такий співробітник не допускається до роботи з рекомендаціями звернутись за медичною допомогою до сімейного лікаря.
7. При появі підвищеної температури тіла понад 37,2 °С або ознак гострого респіраторного захворювання вдома співробітник повідомляє свого безпосереднього керівника та не виходить на роботу.
8. Обов’язкове своєчасне звертання за медичною допомогою до сімейного лікаря або, у разі погіршення стану здоров’я викликає невідкладну допомогу за телефонами 103,112.
9. Лікар приймає рішення щодо самоізоляції чи госпіталізації хворого.
10. Якщо температура, кашель, нежить у керівника гуртка з'явилися під час роботи, він має невідкладно залишити заклад освіти і звернутися до закладу охорони здоров'я за медичною допомогою; якщо ж у нього виникли такі небезпечні симптоми, як задишка, частий сухий кашель, біль у грудній клітці, температура, яку складно знизити, виражена блідість чи синюшність шкіри, повторне блювання, необхідно викликати екстрену допомогу, попередивши медиків, що є підозра на СОVID-19.
11. У приміщенні, де знаходився хворий керівник гуртка, проводиться позачергове провітрювання та дезінфекція усіх висококонтактних поверхонь.
12. Епідеміолог приймає рішення щодо роботи закладу освіти або окремих навчальних груп та класів