Весь березень та квітень 2016 року у студії «Країна мистецтва» Палацу готувалися до щорічної презентації писанок в рамках Всеукраїнського етнокультурного проекту «FolkUkraine». Проводилися майстер-класи, відбиралися кращі роботи, компонувалися композиції, тощо.
І ось нарешті всі бажаючі зможуть побачити результати двомісячної підготовки на власні очі.
Читаючи цей текст, ви офіційно отримали запрошення на:
ВІВТОРОК
26 квітня о 17-00 – Великодня виставка у Муніципальній галереї за участю наших майстринь Бабенко Н. В., Коздровської В. М., Діжевської Л. В., Кушнір А. В.
СЕРЕДА
27 квітня 15-00 – майстер-клас «Писанкарство» у Мініципальній галереї. Проводить: Коздровська В. М. З собою бажано мати: свічку та заготовку (видуте яйце).
ЧЕТВЕР.
28 квітня 16-00 – відкриття писанкового скверу, святковий концерт.
Від пам’ятника Т. Г. Шевченку і до центрального Собору вихованці шкіл та позашкільних навчальних закладів прикрасять 10 дерев писанками.
У цей же час триватиме конкурс на кращу Великодню композицію у номінаціях: «Писанкове дерево», «Писанкове панно», «Писанковий кошик».
Також проводитиметься конкурс на кращу індивідуальну колекцію писанок у номінаціях: «Багатокольорова писанка», «Вибілена писанка», «Витравлена писанка», «Писанка-мальованка».
NB! Від Палацу буде подано більше 300 експонатів!
Щорічною традицією стала презентація нового арт-об’єкту. Нагадаємо, що у Сумах уже є чотириметрова «Диво-писанка» (2012 р.), п’ятиметровий «Диво-птах» (2013 р.), метрова «Богиня-берегиня» (2015 р.). Цього року планувалося дві заготовок, висота яких 70 см. Розписувала – майстриня Надія Гудилко. Одна подібна писанка знаходиться у Києві і представляє там Суми та Сумську область на Всеукраїнській «Великодній писанці».
До речі, переможців обласного етапу цього конкурсу чекатиме святкова церемонія вручення грамот і подяк– і все це також 28 квітня.
Що ж до другої уже розписаної заготовки, офіційно її можна буде побачити у Чистий Четвер. Проте ексклюзивно маємо змогу поділитися закулісним фото.
По центру інсталяції буде «Богиня-берегиня», а з двох боків писанки «Дерево життя», що виконані у стилі, притаманному Кролевецькому району.
Зустрінемось у писанковому саду!
Приємних вражень!
Ляхман А.
"Богиня-Берегиня" та "Дерево Життя"
Фрагмент інсталяції від Сумської області на конкурсі у Києві. Автор - Людмила Терно.
|