9 листопада українці відзначали День української писемності та мови ( до речі, урочистості законодавчо затверджені з 1997 року) Не стали виключенням і вихованці гуртка Intel Land. Напередодні свята на онлайн заняттях (використання платформи Zoom) з Українознавства (керівник Юлія Мироненко) діти 3-го класу з цікавістю дізналися про те, що у світі налічують від 3 500 до 5 000 мов, що українська мова належить до слов’янської групи індоєвропейської мовної сім’ї.
Цікавими виявилися факти, що українською мовою говорять понад 45 мільйонів осіб! Що сучасна українська мова має близько 256 тисяч слів. Що на території України існує понад 12 діалектів ( говорів). Найбільш уживаною літерою в українській абетці є літера «п», а ось літера «ф» – найменш уживана. На заняттях діти вперше побачили витоки української писемності – зразки стародавніх абеток глаголиці та кирилиці.
Гуртківці читали вірші, знаходили синоніми до слів, грали в «перекладача». На власному досвіді дівчатка та хлопчики відчули барвистість та багатство української мови.
Спробуйте перекласти з російської на українську мову такі слова: «сливочное масло», «подсолнечное масло», «автомобильное масло». Що у вас вийшло? От і у вихованців одразу не вийшло. Проте, тепер вони знають, що тверду жирову речовину тваринного походження ( яку можна нарізати) називають маслом, рідку жирову речовину рослинного походження називають олією, а деталі в автівці змащують мастилом! Переходьте на українську, дізнавайтесь більше!
|