14 квітня Палац чекав гостей – методисти позашкільних навчальних закладів завітали на міський семінар «Система національно-патріотичного виховання у Сумському Палаці дітей та юнацтва».
Вступне слово належало, звичайно, Сергію Володимировичу Маковецькому, який привітав учасників методичного об’єднання.
Слідом виступила Ірина Володимирівна Воропаєва – методист Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради. У своїй промові вона відзначила актуальність національно-патріотичного виховання особистості в умовах позашкільного навчального закладу, а також зробила акцент на документальних моментах цієї теми.
Лариса Іванівна Ніколаєнко, заступник директора з навчально-методичної роботи, розказала про широку систему патріотичного виховання у Палаці, про заходи, прийоми, заняття, що стосуються теми семінару, а також про те, що планується зробити у цьому напрямку у найближчі кілька років. Без зайвої скромності можна сказати, що гості були приємно вражені об’ємом і ґрунтовністю як доповіді, так і зробленої роботи.
Далі всі перемістилися до актової зали, де Галина Олександрівна Боровик, керівник «Інтелект-клубу», наглядно продемонструвала уривок з мультимедійної програми «Рідний Sity», завдання до якої спробували виконати всі присутні.
Лариса Миколаївна Тоскуєва, як завідувачка організаційно-масовим відділом, виступила з доповіддю на тему «Формування національної свідомості вихованців шляхом залучення до ігрових програм патріотичного змісту». А слідом культорганізатори центру «Дозвілля» Дяченко С. та Хорунжий Д. провели декілька тематичних ігор, що входять до циклу програм «Любіть Україну».
Гості спочатку трохи соромилися – всі ж поважні, з регаліями, досвідом і т.п. А потім так увійшли у смак, розходилися, розігралися, що хоровод насилу зупинили!
Без уваги не залишилися і музеї, що розташовані у Палаці. Валентина Іванівна Андросова провела екскурсію по Народному музею історії альпінізму, а Валентина Миколаївна Коздровська – по Музею відродження ремесел. Остання зустріч плавно перейшла до виготовлення писанок у техніці витинанки, що є одним з символів України. Тобто педагоги отримали можливість створити майбутній експонат музею.
У такому насиченому режимі і промайнули 150 хвилин семінару. Гості-методисти подякували педагогам Палацу за отриманий вантаж корисного досвіду.
Ляхман А. |