І одразу невеличкий відступ від теми. Ду-у-уже вже кортіло написати, про те, як «Мозаїка», прикриваючись участю у конкурсі, їздила до Ужгороду дивитись, як сакура квітує. Проте розумію, що у серйозних справах місце для гумору краще не лишати, тож давайте почнемо спочатку!
З 24 по 27 квітня вокально-хоровий колектив «Мозаїка» ПДЮ (керівник Паненко Галина Леонідівна) побував на І Всеукраїнському відкритому дитячо-юнацькому хоровому фестиваль-конкурс «Голоси яскравої країни».
Урочисте відкриття відбулося 24 квітня на головній площі міста та запам’яталося усім присутнім хоровим виконанням символічної «Молитви за Україну».
Не менш атмосферними та вражаючими були концерти у Хрестовоздвиженському кафедральному соборі та старовинному Ужгородському замку. А власне конкурсна програма відбувалася в Державному музичному училищі ім. Д. Задора.
Виступи учасників оцінювали високоповажні члени журі (з числа заслужених діячів культури, народних артистів, фахових спеціалістів) за 10-бальною системою за наступними критеріями: інтонація і стрій, ритміка. Крім того, потрібно було представити твори за трьома напрямками – класика, народна пісня, пісня сучасного автора.
Маємо зазначити, що хоровий колектив Палацу гідно проявив себе на конкурсі поряд з іншими, професійними та самодіяльними колективами, що також брали участь у «Голосах яскравої країни».
Отже результати.
Молодший хор - ІІІ місце! (Виконувалися «Колискова», «Ой під горою» та пісня відомого у Палаці автора С. Дяченко «Весна-красна»).
Середній хор – ІІ місце! (Виконувалися акапельно «Встала весна», «У перетику ходила», «Фунікульор»).
Ансамбль дівчаток – ІІ місце! (Виконувалися «Dona nobis», «Цветные сны», «Ой ходила дівчина бережком»)
Так і чую, як засумнівалися, зашепотіли, мовляв «Всього лише другі та третє місця, і чого ото так підносити їх…». Та, бачте, перших місць не було…зовсім! Тож робіть висновки самі!
Вінцем усього фестивалю став Гала-концерт та нагородження учасників, що відбулося у стінах осередку музичної культури Ужгорода - Закарпатській обласній філармонії.
За чотири фестивальні дні учасники побували у цікавих куточках Ужгорода (Ужгородсктй замок, музей народної архітектури та побуту, Закарпатська обласна філармонія, тощо) та Закарпаття (Мукачівський замок Паланок, замок Шенборнів, Мукачівська школа мистецтв та хорова школа хлопчиків та юнаків), отримали масу позитивних емоцій та здобули неоціненний досвід! І втомлені, проте щасливі наші переможці нарешті повернулися в рідні краї…
Ляхман А.
|