І в житті, як на полі мінному,
Я просила, в цьому сторіччі
Хоч би той магазинний мінімум:
- Люди, будьте взаємно ввічливі! –
І якби на те моя воля,
Написала б я скрізь курсивами:
- Так багато на світі горя. Люди, будьте взаємно красивими!
Ліна Костенко
З 14 по 18 листопада психологічна служба Палацу у особі Олени Осюхіної провела «Тиждень толерантності» серед гуртківців та їх батьків. Дзвіночки та трулялята основного та вищого рівнів навчання побували на годині психолога на тему «Дружба – це…» та «Люди, будьте взаємокрасивими!», а батьки ЦІП «Ладушки» брали участь у практикумі «Слухняна-неслухняна дитина. Здатність приймати іншого».
До речі, основну інформацію про толерантність можна переглянути у спеціальному інформаційному куточку біля кабінету психолога на 1 поверсі.
Нагадаємо, що день толерантності відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості.
Для української мови поняття "толерантність" відносно нове і однозначного тлумачення поки що не має. Для того, щоб краще зрозуміти походження цього слова пропонуємо невеликий лінгвістичний екскурс:
tolerancia (іспан.) - здатність визнавати відмінність від власних ідеї чи помисли;
tolerance (франц.) - ставлення, під час якого людина визнає, що інші можуть думати чи діяти інакше, ніж вона сама;
tolerance (англ.) - готовність бути терплячим;
kuan rong (китайска) - дозволяти, приймати, бути по відношенню до інших милосердним;
tasamul' (араб.) - прощення, милосердя, м'якість, терпіння, чуйне ставлення до інших.
Толерантність - повага, сприйняття та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості. Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті й переконань.
|