Як відомо, конфлікти – це звична форма взаємодії людей у соціальному середовищі. Конфлікт необхідний для того, щоб краще зрозуміти себе. Це ознака розвитку і зростання особистості. Це – норма життя. Невипадково відомий психолог та письменник Чарльз Ліксон сказав: «Коли вам здається, що у вашому житті немає конфліктів, перевірте, чи є у вас пульс!» А оскільки в професійній деяльності педагога конфлікти являються невід’ємними супутниками розвитку особистості, педагоги організаційно-масового відділу Сумського Палацу дітей та юнацтва із особливою цікавістю були залучені до зустрічі з практикуючим психологом, дійсним членом Української Спілки Психотерапевтів Альоною Осюхіною.
Тема зустрічі звучала так: «Визначення поведінки педагога в процесі розв'язання конфліктних ситуацій» ( за підсумками діагностики стратегій розв'язання конфліктних ситуацій Д. Джонсона і Ф. Джонсона (адаптований варіант Т. Д. Кушнірук)). Вельми цікаво й великою користю педагоги Палацу провели час: розширили свої знання про конфлікт; вчилися використовувати у спілкуванні з іншими людьми тактику співробітництва; навчалися знаходити конструктивні способи вирішення проблемних ситуацій; працювали над розвитком професійної рефлексії; відпрацьовували навички формування позитивного психологічного клімату в колективі.
За словами учасників, корисні поради психолога педагоги застосують не тільки в професійній діяльності, але й в особистому житті, адже так важливо вміти поступатися, йти на розумний компроміс, встановлювати партнерські стосунки й водночас виборювати власну позицію! |