Як створити святковий новорічний настрій, атмосферу приємного «передчуття» та підтримати цікаву європейську традицію знають вихованці «It-Start» (керівник Ірина Голик) . На заняттях саме цього гуртка за допомогою програми «Adobe Photoshop» діти самостійно розробили та втілили в життя своє уявлення про те, як має виглядати адвент-календар (на два останніх тижня цього року).
Для тих, хто вперше зустрічає цю назву зауважимо, що слово «адвент» означає «прихід». Це назва періоду Різдвяного посту, що побутує серед християн Католицької та деяких Протестантських церков. Адвент характеризується духом очікування, підготовки і підкреслює пристрасне бажання до звільнення від зла цього світу. А завдання адвент-календаря полягає в тому, щоб чекати прихід Різдва було не нудно, а цікаво.
І запровадили таку традицію наприкінці ХIХ-го та початку ХХ століття, в Німеччині. Якось фрау Ланг, яку син Герхард щодня запитував «коли ж уже настане Різдво ?!», не витримала. З картону вона змайструвала календар, який має віконця. Скільки віконець – така і є кількість днів перед Різдвом. Герхард міг відкрити тільки одне віконце в день. Проте, воно дарувало тільки приємні моменти. Бо ж за ним ховалося маленьке печиво!
Так непосидючий хлопець бачив сам скільки залишилося днів до найяскравішого свята року. До речі, коли хлопчик виріс, мамин винахід став приносити йому прибуток! Герхард почав друкувати перші в світі адвент-календарі. Тільки в коробках з віконцями вже ховалися не печиво, а цукерки.
Цікаво, що у сучасних дітей одним із варіантів наповнення адвент-календаря є створення завдань. Завдання адресують не лише дітям, але і всім членам родини. Вихованці Палацу зробили собі адвент-календар. А як ваші діти створюють святковий новорічно-різдвяний настрій?
Увага! При використанні цієї статті посилання на сайт ПДЮ обов’язкове!
|