23 квітня 2021 року в Україні відзначають Всеукраїнський День психолога. Цього року це свято подвійне, адже у 2021 році ми відзначаємо 30-річчя створення психологічної служби системи освіти України.
У новому тисячолітті професія психолога стає все більш популярною в Україні. Системна робота із створення психологічної служби в освітній галузі розпочалася з 1991 році, коли в Інституті психології ім. Г.С. Костюка АПН України був створений новий підрозділ – Центр психологічної служби в системі народної освіти. У листопаді того ж року відбулася перша всеукраїнська конференція з практичної психології (м. Луцьк).
У 2004 році сталася значна подія у психологічній службі системи освіти України. 23 квітня вперше відбулося засідання колегії Міністерства освіти і науки України (міністр – В.Г. Кремень), яка вперше за роки існування служби розглянула питання «Про стан і перспективи розвитку психологічної служби системи освіти». У той же день, після засідання колегії МОН, на зібранні обласних керівників психологічної служби було вирішено відзначати цей день як «День практичного психолога». Ця традиція зберігається і дотепер.
У будь-якій важкій ситуації ми звертаємося за допомогою до фахівців. Зазначимо, що кожен психолог, що консультує людей, бере на себе величезну відповідальність. Адже від його особистої майстерності і знань багато в чому залежить результат консультування.
Психолог, під час виконання службових обов’язків, повинен вміти виконувати такі завдання:
- підготовка та проведення тестів для різних категорій людей та визначення різних характеристик;
- проведення консультацій та терапевтичних бесід;
- оцінювання результатів консультацій та їх інтерпретація для визначення стану пацієнта;
- проведення бесід з родичами, близькими людьми клієнтів, надання консультацій;
- написання наукових статей, інформації для практичного використання, підготовка звітів;
- проведення заходів, які допомагають адаптуватися новим учням.
Найбільш визнана діяльність практичних психологів у сфері педагогічної, медичної, соціальної психології. В Україні сьогодні нараховується понад 49 напрямків психологічних спеціалізацій.
Сфера застосування професійних навиків психолога вельми широка, але все таки її можна обкреслити: робота з психічно здоровими людьми, що зазнають труднощів у повсякденному житті - спілкуванні, родинних стосунках, на роботі або навчанні, після перенесеного стресу тощо. Медичної освіти психолог не має, діагнозів не ставить і не лікує.
Зараз в Україні професія психолога набула особливої привабливості, а психологічні знання викликають стійкий практичний інтерес.
Психологи працюють в освітніх та науково-дослідних закладах, у лікарнях та різних соціальних службах, на виробництві, у правоохоронних органах та у службах з подолання наслідків надзвичайних ситуацій, у сфері реклами та спорту, у засобах масової інформації, професійних громадських організаціях тощо.
Цьогорічний Тиждень психології в освітніх закладах проходе під гаслом: «Психологія – про нас, психологія – для нас».
Квітень 2021, тиждень психології буде проходити в умовах дистанційного навчання.
Кожного дня з 19.04.по 24.04.2021 психологічна служба Сумського Палацу дітей та юнацтва надаватиме інформацію психологічного спрямування за посиланням http://facebook.com/groups/2641538442624148 |