На жаль, у нашому житті стаються нещасні випадки. Від виважених, кваліфікованих і оперативних дій тих, хто опинився поруч із людиною, з якою стався нещасний випадок, може залежати не тільки її здоров’я, а й життя. Адже для прибуття «швидкої допомоги» потрібен певний час. Що потрібно знати і як правильно діяти при наданні долікарської допомоги при типових нещасних випадках дізнавалися педагоги Сумського Палацу дітей та юнацтва.
Заняття проводив лікар медицини невідкладних станів Першої підстанції Сумської станції екстреної (швидкої) медичної допомоги Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, інструктор навчально-тренувального відділу Сумського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф – Сніцар Георгій Андрійович.
Заняття було спрямоване на набуття навичок реанімаційних заходів при зупинці дихання і кровообігу, стабілізацію та підтримку стану потерпілого до приїзду бригади медиків. Колеги мали змогу випробувати свої сили у наданні допомоги із серцево-легеневої реанімації, дізналися про особливості допомоги при інфаркті, зупинці серця, інсульті, кровотечах, епілептичному нападі, удавленні. Було продемонстровано навчальні фільми щодо використання автоматичного зовнішнього дефибоилятора (АЕD).
Бажаємо, аби набуті навички якомога рідше довелося використовувати у повсякденному житті. Усім здоров’я та будьте обачливі.
|