22 грудня 2016 року у студії образотворчого мистецтва «Країна мистецтва» відділу декоративно-прикладної творчості відбулося заняття присвячене творчості М. Приймаченко (керівник гуртка Діжевська Л.В.). Вихованці познайомилися з творчістю видатної української художниці, а також створили власну колективну роботу у стилі М. Приймаченко.
Коротко про майстриню.
Марія Оксентіївна Примаченко (30 грудня 1908-18 серпня 1997) українська народна художниця, представниця «гародного примітиву» («наївного мистецтва»); лауреат Національної ремії України ім. Т. Г. Шевченка, одна з найвідоміших українських художниць. Заслужений діяч мистецтв УРСР з 1970, народна художниця України. 2009 рік — за рішенням ЮНЕСКО — визнано роком Марії Примаченко.
Твори Примаченко також народжувалися від часом несподіваних асоціацій. «Дивлюсь на підлогу — бачу, то звір, а то людина на коні», — сказала якось Марія Оксентіївна.
Творчість Примаченко здатна викликати асоціації у глядача. Безумовно, головним фактором, що визначає неповторність мистецтва Примаченко, є її рідкісний талант,- саме завдяки своєму натхненному покликанню зуміла вона вловити і висловити інтонацію української культури, донести її теплий і людяний тембр.
Марія Примаченко об'єднала у своїй творчості малюнок і живопис. Це — і живописна графіка, і графічний живопис водночас. За типологією роботи Примаченко можна умовно поділити на сюжетні (фігурні), знакові, ритміко-орнаментальні.
|