У рамках міського проекту «Мистецтво та діти», з метою збереження та відродження української національної культури, залучення молодого покоління до джерел і процесу творення українського народного мистецтва на базі Сумського Палацу дітей та юнацтва триває міська виставка-конкурс декоративно-ужиткового мистецтва «Барви дитинства».
У виставці беруть участь 276 юних майстрів народних ремесел із 34 навчальних закладів міста.
У рамках роботи виставки для учасників силами викладачів Сумської дитячої художньої школи ім.М.Г.Лисенка та Сумського Палацу дітей та юнацтва проведено майстер-класи «Гризайль», «Гратографія», «Плямографія», «Солоне тісто», «Гончарство», «Компьютерна графіка», «Народна писанка», «Лялька-мотанка».
На урочистому закритті виставки 11 березня 2015 року о 14-00 буде нагороджено переможців у різних рівнях виконавської майстерності, вікових групах і номінаціях.
3 березня у Палаці дітей та юнацтва відзначилось багатьма подіями, серед яких 2 майстер класи наших рукодільниць – Коздровської Валентини Миколаївни та Дмитренко Ірини Петрівни. Нагадаємо, що на ці заходи були запрошені всі бажаючі – і дорослі, і діти.
Першою розкрила двері своєї творчої майстерні Валентина Миколаївна, яка познайомила присутніх із історією писанки і запропонували кожному лишити в цій історії свій слід. Для писанкарства нам потрібні: видуте яйце, свічка, писачок (інструмент, за допомогою якого наносять воскові лінії на поверхню яйця та віск), а далі справа техніки, вміння, досвіду і натхнення!
Якщо про писанку та її зв'язок із святом Великодня все зрозуміло, то поняття про ляльку-мотанку у багатьох доволі розмите. Цей пробіл у знаннях традицій яскравими фарбами (а точніше нитками, клаптика
... Дивитися далі »
2 березня в актовій залі Палацу дітей та юнацтва в рамках навчального активу старшокласників міста та міського соціального проекту «Добра справа» відбулося інтерактивне навчання на тему «Волонтерство і благодійність».
Зустріч організована інформаційно-методичним відділом, який запросив на роль ведучої Оксану Опарій – випускницю 2012 року гуртка «Менеджери» ПДЮ, студентку СумДУ факультету ЕлІТ, а головне досвідченого громадського діяча багатьох міських організацій.
Перед учасниками проекту в ігровій форми розгорнулися такі важливі аспекти як: