Перша декада березня 2017 року у народному музеї історії альпінізму, який працює при клубі «Абалаковець», була присвячена видатному українському митцю – Т. Г. Шевченко. Відвідувачі музею стали учасниками альпіністського лекторію «Пік Шевченка та височінь поета».
А починався альплекторій у сквері біля пам’ятника українському поету. Вихованці клубу «Абалаковець», учні Олександрівської гімназії спочатку знайомилися з історією пам’ятника у місті Суми. Питання «Як пов’язане ім’я Т.Шевченко із клубом «Абалаковець» та народним музеєм історії альпінізму?» спочатку здивувало слухачів. Але знайомство з історією сходження на гору та з учасниками цього сходження, плюс відвідування музею у подальшому розкрило цю таємницю. Перед присутніми розгорнулися нові для них сторінки історії альпінізму! З орлиної висоти побачили вони гравюру Т.Г.Шевченка, а також найвищий пам’ятник на землі нашому українському митцю!
Історична довідка
Основні віхи сходження на пік Т.Шевченка.
1939 рік – дніпропетровські альпіністи назвали вершину на Кавказі у Суганській ущелині ім’ям поета – пік Т. Г. Шевченка 4200м.
У 1964 році на вершині встановлено погруддя Т.Шевченка альпіністами з Дніпропетровська.
У 1994 року абалаковці разом з дніпропетровськими альпіністами піднялися на вершину і привезли експонат до музею ( гравюру Т.Г.Шевченка), який простояв на вершині 5 років.
На честь 200-річчя з дня народження поета, 9 березня 2014 року, дніпропетровські альпіністи зробили сходження на пік Шевченка.
Керівник музею В. І. Андросова.
|