27 березня в Сумському Палаці дітей та юнацтва пройшла навчальна акція «Запобігти. Врятувати. Допомогти». Її учасниками стали юні жителі обласного центру віком від 6 до 13 років – діти з малозабезпечених та багатодітних сімей.
Організаторами заходу виступили адміністрація закладу, Сумський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, обласне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій, міські курси цивільної оборони II категорії разом із соціальними партнерами, представниками громадського руху «Школа безпеки».
Рятувальники нагадали вимоги безпеки, яких необхідно дотримуватися в повсякденному житті, щоб не потрапити в біду. До яких наслідків може призвести необережність з вогнем, нехтування іншими основними безпеки, діти переконалися, переглядаючи відеофільми про надзвичайні події на Сумщині та діяльності пожежно-рятувальної служби області щодо їх ліквідації та порятункулюдей з небезпек. Окремо фахівці зупинилися на правилах поведінки в екстремальних ситуаціях, зокрема при виявленні підозрілих вибухонебезпечних предметів, і роздали присутнім відповідні тематичні листівки.
Прийоми надання необхідної долікарської допомоги, і як правильно проводиться транспортування потерпілих, продемонстрували дітям працівники курсів цивільної оборони разом з вихованцями «Школи безпеки».
Великий інтерес в учасників акції викликали незвичайні декорації біля сцени залу Палацу: носилки, апарат захисту органів дихання, пожежно-технічне озброєння і багато іншого спеціального обладнання. Діти змогли приміряти каски, одяг і захисне спорядження, яким користуються рятувальники під час ліквідації надзвичайних ситуацій та звільнення людей з небезпек.
Продовжився захід імпровізованими тематичними змаганнями, під час яких діти змогли на деякий час долучитися до професії мужніх і відважних. Враження та емоції переповнювали учасників та їх уболівальників.
У результаті акції діти отримали пам'ятні призи – відеодиски «Небезпечні знахідки». Цей фільм покликаний підвищити обізнаність населення про ризики і загрози, пов'язані з вибухонебезпечними залишками війни.
Організатори впевнені: такі заходи закладають у свідомість підростаючого покоління життєві правила безпечної поведінки, а знання, отримані дітьми сьогодні, допоможуть їм не розгубитися і в реальній екстремальній ситуації.
Джерело: http://www.gorod.sumy.ua
|