Місто Суми може пишатися своїми хореографічними колективами, які з року в рік підтверджують свій рівень майстерності й не лише на міських конкурсах, а й на міжнародних. П’ять хореографічних колективів: «Пігмаліон», «Лілея», «Амелія», «Візаві» 10 листопада та «Артес» 11 листопада гідно представили наше місто на Міжнародному конкурсі «Мегаполіс» у Харкові.
Танцювальна битва найкращих колективів проходила у Палаці спорту «Локомотив». Перший день розпочався з реєстрації, де кожному учаснику наклеїли зелений браслет, а хореографу ще кращий – червоний. Це було зроблено тому, що вхід для глядачів коштував 40 гривень, а для учасників, звісна річ, безкоштовно. І для того, щоб не виникало проблем на вході, і потрібні ці кольорові «прикраси».
Потім кожному колективу відвели місце, де вони перевдягалися, робили макіяж та зачіски. Залишалося лише вийти на сцену, дізнатися результати й зітхнути з полегшенням.
Першими всі ці події випробували на собі учасники колективу «Лілея». Вони виступали у номінації «Народний танець, до 12 років». З першої й до останньої хвилини танцю їх не покидало хвилювання, але вони гідно з цим впоралися. І ось час результатів, коліна тремтять, а в душі тільки одна мрія – виграти. Нарешті .... Золотий призер – Друге місце.
Не менш гідно показав себе колектив «Пігмаліон» з танцем «Весна». Дівчата висловили всю свою ніжність та чуттєвість і в результаті теж стали Золотими призерами з Другим місцем.
А ось колектив «Амелія» привіз з собою аж два номери. Молодші учасники колективу вразили суддів номером «Чарівниці». Наче за помахом чарівної палички вони прикували погляди суддів до себе, а за це ті, у свою чергу, нагородили їх статусом Золотого призера і Першим місцем. Старша група колективу привезла з собою номер «Перлини Іберії». На жаль їм не вдалося перемогти, але вони стали Срібними призерами фестивалю.
Як кажуть, головне – не перемога, а участь. Я з цим повністю згодна й вважаю, що головне в танці – це отримати задоволення, й не важливо, підете ви з призом, чи ні. Кожен хоче стояти на вищій сходинці п’єдесталу, але щоб цього домогтися, потрібно танцювати не краще за інших, а краще самого себе. День підійшов до кінця, двері «Локомотива» зачиняються. Завтра новий день, фестиваль продовжується, а судді чекають ще більше талановитих колективів.